Celebrity sběratelé – jaké hračky sbírá Leonardo DiCaprio, nebo Johnny Depp?

Lidé sbírají kde co. Někdy jen tak pro radost, někdy z nostalgie a někdy proto, aby ve sbírkách uložili či zhodnotili své úspory. Oblíbenými sběratelskými předměty jsou i hračky – ať už historické a muzejní hračky, vzácné figurky, angličáky Hot Wheels či Matchbox, panenky Barbie či plyšáci. Pojďme se spolu podívat do světa celebrit a zjistit, jaké hračky sbírají známé osobnosti!

Sběratelé hraček - Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Herec známý z mnoha filmů si oblíbil figurky akčních hrdinů a má jich opravdu pořádnou sbírku! Vlastní různé vzácné kousky z filmů jako jsou Star Wars, Planeta opic, E.T. mimozemšťan nebo 2001: Vesmírná odysea.

Když cestuje po světě, hledá v obchodech i bazarech nové figurky, které ještě ve sbírce nemá. Figurky také prodává v aukcích a výtěžek věnuje charitě. Takto prodal třeba vzácnou postavičku Jawy z první série figurek Star Wars za přibližně 100 tisíc korun.

Quentin Tarantino sbírá deskové hry

Quentin Tarantino

Známý režisér sbírá deskové hry a hry s tematikou filmů. Rád je taky hraje a říká se, že kdokoli přijde k němu domů, musí si s ním nějakou zahrát, protože díky tomu zjistí, jaký doopravdy je.

Demi Moore má ohromnou sbírku panenek

Demi Moore

Oblíbená herečka sbírá historické panenky. První dostala od Bruce Willise – šlo o porcelánovou vintage panenku s pravými lidskými vlasy. Demi má celkem přes 2 tisíce panenek a hodnota sbírky je oceněná na skoro 50 milionů korun. Její bývalý manžel Ashton Kutcher prozradil, že ho ta sbírka děsila, protože některé panenky vypadaly jako z hororu! Navíc jich část byla uložená v ložnici a Aston tak neměl asi úplně klidné spaní :)

Sběratelé hraček - Shaq

Shaquille O'Neal

Legenda mezi basketbalisty přezdívaný Shaq si zamiloval Supermana. Jeho značku má vytetovanou na ruce a vlastní různé sběratelské předměty s tímto „mužem z oceli“ – figurky, komiksy nebo filmové plakáty.

Johnny Depp je sběratel Barbie panenek!

Johnny Depp

Překvapivě tento světoznámý herec sbírá panenky Barbie! Panenky začal sbírat, když byla jeho dcera malá a společně si s nimi hráli. Depp prý s panenkami trénoval i různé hlasy a filmové role. Dnes má obrovskou sbírku historických a slavných Barbie panenek a to včetně figurek známých osobností jako je Beyoncé nebo Elvis. Přesný počet panenek ze své sbírky nikde neuvádí, ale dle odhadů je skutečně veliká.

Rod Steward sbírá vláčky

Rod Steward

Zpěvák a skladatel si zamiloval svět miniaturních železnic a vláčků. V suterénu svého domu má prostor větší než tenisový kurt, kde má stálou expozici s vláčky, která se skládá z více než 100 miniaturních budov. Dokonce když cestuje, pronajímá si extra hotelový pokoj, ve kterém si skládá své mini železnice. Uklidňuje ho to a tvrdí, že díky tomu nepotřebuje chodit na terapie :)

David Beckham je milovník Lega!

David Backham

David kromě fotbalu miluje i stavebnice Lego. O této své vášni se rozpovídal i v rozhovoru v oblíbené Tonight Show Jimmyho Fallona, pustit si ho můžete ve videu níž.

Backhama lego baví už od jeho 8 nebo 9 let, kdy se skládáním začal. Často bývá vzhůru dlouho do noci a skládá si lego sety jako například velký Disney hrad nebo auto Land Rover Defender. Jeho žena Viktorie ho za to často trollí na sítích :)

Kromě Backhama je známým sběratelem a fanouškem Lega i herec Orlando Bloom, filmový Harry Potter Daniel Radcliffe nebo herečka a zpěvačka Anna Kendrick.

Další celebrity a hračky, které sbírají:

  • Boxer Mike Tyson je velký fanda Marvelu a sbírá figurky X-Manů
  • Herečka Sarah Michelle Gellar má sbírku dětských knih. Začala je sbírat, když se jí narodilo první dítě. Dnes už má stovky knih a některé jsou opravdu vzácné.
  • Neil Patrick Harris (aka Barney Stinson) sbírá atrakce z Disney parků
  • Herečka a komička Rosie O'Donnell má obří sbírku hraček z Happy Mealu z „mekáče“