Hry, úkoly a soutěže na Den dětí i oslavy

Prvního června se již tradičně slaví Mezinárodní den dětí. K oslavám často patří i různé soutěžní dny a akce pro děti, kde plní zábavné úkoly a za ty pak dostanou od dospěláků drobné i větší odměny. Někdy to mohou být sladkosti, omalovánky nebo různé hračky, které udělají dětem vždy radost.

Chystáte se dětem připravit výjimečný den a oslavit Den dětí zábavnými aktivitami? Pak se nechte inspirovat našim výběrem úkolů, které můžete vyzkoušet.

Soutěže pro děti a úkoly na den dětí i oslavu narozenin

Soutěže na dětský den - naše tipy na zábavné úkoly:

 1. Tvořivá dílna: Děti se mohou zapojit do tvořivých aktivit, jako je malování, modelování z hliny, výroba papírových květin nebo skládání origami. Můžou vytvořit vlastní pohádkové postavy nebo dekorace.
 2. Skákání přes švihadlo: Hra na švihadlo je skvělá zábava a zároveň i skvělá cvičení. Děti se mohou společně zapojit do skákání přes švihadlo a soutěžit, kdo dokáže skočit nejvíc.
 3. Skákací panák: na chodník či dlažbu v zahradě namalujte klasického skákacího panáka a nechte děti soutěžit, nebo si zaskákejte s nimi.
 4. Pohádkový kvíz: Připravte pro děti pohádkový kvíz s otázkami týkajícími se jejich oblíbených pohádek. Mohou se soutěžit o to, kdo odpoví správně na nejvíce otázek.
 5. Sportovní turnaj: Zorganizujte sportovní turnaj s různými disciplínami, jako je fotbal, hod na přesnost, skákání do dálky, hod míčem, skákání v pytlích atd. Děti se mohou rozdělit do týmů a soutěžit o ceny.
 6. Pohádkový karneval: Pořádejte pohádkový karneval, kde se děti mohou převléknout za své oblíbené pohádkové postavy. Můžou se společně projít v průvodu a hrát si na různých stanovištích.
 7. Hra na divadlo: Děti si mohou vytvořit vlastní divadelní představení, ve kterém si zahrají své oblíbené pohádkové postavy. Můžou využít loutky, kostýmy a kulisy a předvést své umění před ostatními.
 8. Hry na zahradě: Uspořádejte různé hry na zahradě, jako je skákání do pytle, překážková dráha, plížení se k pokladu nebo hra na schovávanou. Děti se mohou společně vyřádit a pobavit.
 9. Pohádková čtenářská soutěž: Děti mohou soutěžit v čtení pohádek. Každé dítě si může vybrat svou oblíbenou pohádku a předčítat ji ostatním. Porota může vybrat nejlepšího předčítajícího nebo nejlepší interpretaci.
 10. Filmový maraton: Uspořádejte filmový maraton s pohádkovými filmy. Děti si mohou vybrat své oblíbené filmy a společně se u nich ponořit do světa fantazie a dobrodružství.
 11. Filmový či pohádkový kvíz: Nechcete jen sedět u televize? Pak z oblíbených filmů či pohádek vytvořte hádanky a s dětmi si zahrajte filmový kvíz. Můžete buď pokládat otázky, nebo si připravit ukázky z filmů a nechat hádat děti, o jaký film se jedná. Můžete také hádat filmové melodie či znělky, nebo s dětmi hrát pantomimu a snažit se, aby uhádly své oblíbené postavičky či pohádky.
 12. Pohádková výprava: Zorganizujte pro děti pohádkovou výpravu do přírody nebo do blízkého parku. Během výpravy můžou hledat ukryté poklady, objevovat zvířátka a hrát si na pohádkové postavy.
 13. Pohádková kuchařka: Pomozte dětem připravit jednoduché pohádkové recepty. Můžou se společně pokusit upéct pohádkové koláče, vyrobit pohádkové smoothie nebo zdobit cukroví podle pohádkových postav.
 14. Vodní bitva: Pokud je hezké počasí, uspořádejte pohádkovou vodní bitvu! Děti se můžou pobavit házením vodních balónků, stříkáním vodních pistolí nebo stavěním vodních překážek. (Vodní balonky koupíte u nás zde, vodní pistole pak tady)
 15. Pohádkové karaoke: Uspořádejte pohádkové karaoke, kde si děti mohou zazpívat své oblíbené pohádkové písničky. Můžete jim připravit texty písní a hudbu, aby se mohly vyřádit jako malí pohádkoví zpěváci.
 16. Zábavný Twister: pusťte se do hraní oblíbené hry Twister - jednoduchá, ale velmi zábavná pohybová hra prověřená generacemi.
 17. Zahrajte si "čáru": nakreslete na zem čáru, nebo jen využijte volnou zeď v místnosti, vezměte kamínky, suché těstoviny a nebo retro céčka a nechte děti hrát čáru tak, jak jí známe my z našich dětských let! Vyhrává ten, kdo se svým hodem nejvíce přiblíží čáře. Kolik kol budete hrát už je jen na vás :)
 18. Poznej chuť: zavažte dětem oči a nechte je ochutnat různé potraviny a suroviny z kuchyně. Za každou správnou odpověď přidělte jeden bod, vyhraje ten, kdo získá nejvíc bodů. Pokud chcete udělat soutěž ještě napínavější, za každou špatnou odpověď můžete jeden bod odečíst.
 19. Opičí dráha: připravte dětem opičí dráhu - překážkový běh. Využijete dřevěné laťky a prkna nebo větve, pařezy, kužely, stuhy, nebo třeba i starou pneumatiku.
 20. Navlékní korálků: připravte dětem provázek a misku s korálky. Navlékat můžete určený počet korálků na čas, nebo jen tak pro radost. Stejně tak mohou děti po navlékání korálků na provázek tyto korálky vrátit zpět, nebo si mohou vytvořený náhrdelník ponechat (záleží, jak velkou oslavu dne dětí připravujete a jaký máte rozpočet).

Bonusový TIP nakonec

Kopec legrace si užijete i s bublifukem na baterky! Vybrat můžete malý bublifukovač pro každé dítě, nebo bublifukovou pistoli pro několik hráčů a uspořádat bublifukovou bitvu a nebo můžete rovnou pořídit obří bublifukovou bazuku, která chrlí stovky bublin a nadchne děti snad všech věkových kategorií (a určitě i leckteré dospělé :))

Sportovní potřeby pro děti - skvělé na dětské dny i oslavy!