Siku

Webová stránka značky: Siku
siku    

SIKU je tradiční německý výrobce modelů autíček, náklaďáků a stavebních či zemědělských strojů. Vyznačuje se především kvalitou provedení a propracovaných detailů, které oceňují děti a rodiče, ale i sběratelé. Modely autíček jsou vyráběny z kovu s plastovými doplňky. 

Kromě základních řad BLISTER a SUPER - tzv. "angličáků" - značka SIKU vyrábí i doplňky pro autíčka pod značkou SIKU WORLD - jedná se o různé garáže, dopravní značky, staveniště, domečky a další herní doplňky. Dále pak od roku 2004 nabízí i jedinečnou řadu SIKU CONTROL, což jsou propracované modely a funkční stroje na dálkové ovládání, propojitelné i s bluetooth (spojení s mobilem či tabletem). 

Historie značky SIKU sahá až na začátek 20. století, kdy společnost založil v německém Lüdenscheid v roce 1921 podnikatel Richard Sieper. Název firmy je odvozeninou jeho jména a počátečních písmen pro německé označení plastu. Sieper + Kunststoffe = SIKU :-) Původně společnost vyráběla různé kovové nástroje, popelníky, odznaky, medaile a další zboží. Od 50. let minulého století pak začala společnost vyrábět i hračky, mezi prvními bylo například hasičské auto, závodní vůz či stěhovací dodávka. Prvním významným kouskem pak bylo v roce 1955 zmenšené autíčko značky Porsche, konkrétně Porsche 356 v měřítku 1:50. Siku tak patřilo k hlavním konkurentům anglických autíček Matchbox.

 

Žádné produkty značky Siku nebyly nalezeny...