Autíčka Hot Wheels přináší radost již přes padesát let

Sbírat je možné v podstatě cokoli. Někdo nedá dopustit na svoji kolekci známek, jiný se může ostatním pochlubit mimořádnou sbírkou hokejových kartiček. Pro některé lidi se stane celoživotní vášní sbírání pivních tácků nebo papírových ubrousků. Pro všechny příslušníky mužského pohlaví pak zřejmě platí, že od svého raného dětství sní o co největší sbírce autíček Hot Wheels.

Sběratelská autíčka Hot Wheels

Výroba autíček Hot Wheels má více než padesátiletou tradici

Historie autíček Hot Wheels sahá až do roku 1968, kdy jejich první kolekci vytvořil Elliot Handler, který byl spoluzakladatelem společnosti Mattel. Od roku 1968 vytvořila společnost více než 2 miliardy autíček! Pokud se někdo rozhodne tato autíčka sbírat, měl by se připravit na to, že je před ním skutečně dlouhá cesta. Od začátku výroby bylo vytvořeno více než 800 modelů autíček a 11 000 jejich variací.

Růžová autíčka Hot Wheels jsou mezi sběrateli v oblibě

Která autíčka Hot Wheels jsou nejvzácnější? Jsou to ta, která mají růžovou barvu, protože jich bylo vyrobeno nejméně z jednoduché příčiny, že tato barva je všeobecně vnímána jako „holčičí“. Proto jsou dnes tato auta mezi sběrateli velmi žádaná. Roku 2000 kupříkladu neváhal jistý sběratel zaplatit za růžový Volkswagen Beach Bomb 1:64 z roku 1969 neuvěřitelných 39 600 liber (skoro 1,2 milionu Kč). Odhaduje se, že to samé autíčko v jiné barvě by mělo maximálně čtvrtinu této ceny. Sběratelé si obecně velice cení modelů z roku 1973, protože v tomto roce bylo Hot Wheels vyrobeno jen minimální množství.

TIP: Věděli jste, že u nás máme speciální kategorii na "růžová" autíčka Hot Wheels pro holky? Prohlédnout >>

Hot Wheels se svojí korvetou předběhl prodej skutečného vozu

Společnost Hot Wheels se na rozdíl od své anglické konkurence Matchbox zaměřila spíše na sportovní, závodní a „vytuněná“ auta. Vůbec prvním modelem byl Chevrolet Camaro. Ze všech autíček Hot Wheels se v historii největší popularitě těší Corvette, která se dokonce na prodejních pultech ocitla dříve, než se v autosalonech objevilo auto reálné velikosti.

1-banner