Zajímavosti o Paw Patrol aneb Tlapkové Patrole

Skoro každý, kdo má alespoň jedno dítě, už určitě někdy viděl Tlapkovou Patrolu, v originále PAW Patrol. Ale co všechno o těchto dětských postavách víte? Věděli jste tato fakta? Na sedm zajímavostí se nyní podíváme!

  1. Tušíte, proč se v originále část názvu „PAW“ píše velkými písmeny? PAW je zkratka pro „Pups at Work ( = štěňata v práci)“ nebo „Protect and Wag ( = chránit a vrtět)“.
  2. Každé štěně je zvláštní plemeno psa, kromě Rockyho, který je smíšeným plemenem. Marshall je dalmatín, Chase je německý ovčák, Rubble je buldog, Everest je husky, Skye je kokapu (plemeno vniklé vzkřížením kokršpaněla a pudla), Tracker je čivava a Zuma je čokoládově zbarvený labrador.
  3. Televizní hit je nejpopulárnější ve Velké Británii a Francii, ale Tlapková Patrola se vysílá také v Severní Americe a ve více než 160 zemích.
  4. Seriál spadá do kanadské produkce. Vytvořit tento seriál se rozhodli v roce 1994 dva kamarádi z dětství a absolventi University of Western Ontario, Ronnen Harary a Anton Rabie.
  5. Producentem seriálu se stal britský televizní producent Keith Chapman, tvůrce velmi úspěšného Bořka Stavitele.
  6. Chytlavá tematická melodie programu byla nominována na 41. Daytime Creative Arts Emmy Awards za vynikající originální píseň.
  7. V srpnu 2013 se v TVOKids v Kanadě poprvé vysílala první sezóna PAW Patrol. Nedlouho po odvysílání jej převzal americký dětský televizní gigant Nickelodeon.

TIP: parádní Adventní kalendář Tlapková Patrola potěší děti a zkrátí čekání na Ježíska!

Jak jsme si mohli povšimnout, Tlapková Patrola vyšla v osmi řadách a do dnešního dne spatřilo světlo světa 189 dílů. Kromě seriálových dílů Tlapkové patroly bylo vydáno i několik samostatných filmů, které se vysílaly v kinech.

U Skřítka Vítka pečlivě vybíráme a třídíme hračky z Tlapkové Patroly dle jednotlivých pejsků. Vybrat si tak můžete přesně konkrétní postavu, kterou si Vaše dítko oblíbilo. Prohlédněte si námi vybrané Hračky s Tlapkovou Patrolou >>

hracky-tlapkova-patrola-paw-patrol

Kam dál? Doporučujeme sekci: Tlapková patrola - hračky >>